www.Festinocafe.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
www.Festinocafe.com

Festinocafe Acılmıstır.Sohbet Sitemize Sizleride Bekliyoruz.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapSOHBET

ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU

YazarMesaj
safac
Admin
safac

ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU Empty
MesajKonu: ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU   ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU Icon_minitimePtsi Mart 30, 2009 10:53 pm

YAZAN:
SERDAR SAATMAN

YÖNETMEN:
SERDAR SAATMAN

MÜZİKLER:
AŞKIN ÇOLAK ( Düzenleme ve Müzik ) , OKAN IŞIK ( Kayıt ve Mixaj )

IŞIK / EFEKT:
IŞINSU ERSAN, NİMET HACIFAZLIOĞLU

TÜR:
RENKLİ ÇOCUK OYUNU

KİŞİLER / OYUNCULAR

Şeker / Müge ŞEVİKER
Baba / Serdar SAATMAN
Kel Anne / Özge BOZKURT / Nilüfer YORULMAZ
Yardım Meleği / Yarkın ÜNSAL
Prens / Yarkın ÜNSAL
Petruş / Eylül İDİMAN
Kraliçe / Şenay BOZOKLAR
Hizmetli / Serdar SAATMAN
Gülgün Şengezer / Özge BOZKURT / Nilüfer YORULMAZ
Şalamar Kitavar / Eylül İDİMAN

SİNOPSİS;

Şeker, hangi mesleği seçeceğine bir türlü karar veremeyen, aldığı kararlardan da ertesi gün cayan bir çocuktur. Bir gün çok iyi kuaför olduğunu söylerek gelir ve babasının saçlarını kesmeye başlar. Aynı şekilde zamanında annesinin de saçlarını kesmeye kalkışmış ve onu kel bırakmıştır. Kuaför olma isteğin bir süre sonra geçen Şeker, birden doktor olmaya karar verir. Bacakları ağrıyan babasının yanına gelir, ona doktor olduğunu söyler ve kendi yöntemleriyle muayene etmeye başlar. Babası düştüğü bu komik durumdan kendisini son anda kurtarır. Ancak doktor olmak, Şeker’in son hevesi değildir . Opera sanatçısı oldum dediği gün, anne ve babası kulaklarına pamuk tıkanmak zorunda kalmışlardır. Şeker’in kararsızlığından şikayetçi olan babası, Şekerle konuşur. Ona boş, boş oturmaması gerektiğini söyler. Bunun üzerine Şeker’ de kraliçe olmaya karar verir. Bunu duyan anne ve babası Şeker’e inanmazlar. Yine gelip geçici bir heves olduğunu düşünürler. Ancak Şeker, kararını vermiştir. Kraliçe olacaktır. Bunun için Yardım Peri’sini çağırır ve ondan yardım ister. Yardım perisinin öğütleri ve getirdiği kitaplar işe yaramaya başlamış ve Şeker artık daha düzenli ve daha bilgili olmaya başlamıştır. Zaman zaman kitap okumakta zaman zaman da ormanda gezintiye çıkmaktadır. Ormanda Prens ve Petruşla tanışır, onlara kraliçe olmak istediğinden bahseder. Ancak bu iki yeni arkadaşı da Şeker’in kraliçe olma isteğiyle dalga geçer. Şeker, kendisiyle dalga geçilmesinden hiç hoşlanmaz ve Prens’in gerçek bir prens olmadığını söylereyerek onunla dalga geçer. Şeker Prens’i sevmemiş gibi gözükse de ona içten içe bir hayranlık beslemektedir. Onunla ilgili hayaller kurmaktadır.

Bir gün evlerine davetsiz bir misafir gelir. Bu, saray görevlilerinden biridir. Müjdeli haberi Şeker’e ve ailesine iletir. Kraliçe tahtını devretmek istemektedir. Bunun için de bir yarışma düzenleyecektir. Bu haberi alan Şeker, hemen hazırlıklara başlar ve yapılan yarışmada en iyi üç kişi arasına kalır. Şeker, bilgisi ve kararlılığıyla bu üç kişi arasından en iyi olandır. Bu nedenle kraliçe olmaya hak kazanır. Zeustras Ülkesi yeni kraliçesini coşkuyla kutlar. Prens ve Şeker sonsuza kadar mutlu olurlar.
ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU 1
ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU 2
ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU 4

ŞEKER'DEN KRALİÇE OLUR MU
1 sayfadaki 1 sayfası